למה דרמל הוא אחד הכלים המרכזיים לעבודות בעץ?


דרמל הינו כלי רב שימושי. מדובר בכלי עבודה אשר לו ראש אשר מסתובב במהירות רבה מאוד והוא מאפשר לבצע מגוון רחב של עבודות שונות. על הדרמל ניתן להרכיב מגוון רחב של ראשי עבודה שונים אשר כל אחד מהם מאפשר ייעוד שונה כמו שיוף, חיתוך, השחזה, ליטוש, חריטה, פוליש ועוד.
דרמל הינו כלי אשר בנוי בצורה אשר הופכת אותו ליעיל במיוחד עבור גימורים עדינים ועבודות המצריכות דיוק, ולכן נגרים מוצאים בו יתרונות רבים לעבודה שלהם.
 

אילו שימושים יכול לבצע נגר בעזרת דרמל?

כאמור, ישנם שימושים רבים אשר נגר יכול לבצע בעזרת דרמל, ביניהם ניתן למצוא:
  1. הברקה ופוליש של רהיטים שונים לאחר סיום הבניה וההרכבה שלהם.
  2. חריצה מחדש של ראש בורג שחוק על מנת שיהיה ניתן להוציא אותו בקלות רבה יותר מהעץ.
  3. מגוון רחב של חריטות בעץ בהתאמה אישית, בעמקים שונים ורוחב משתנה.
  4. שיוף עדין של פריטים שונים כמו כיסאות או רהיטים עגולים שקשה לשייף אותם בעזרת כלים אחרים ועוד...
השימושים הרבים הללו הפכו את הדרמל לאחד מכלי העבודה האהובים ביותר על נגרים רבים, ולכן היום כמעט בכל נגריה תוכלו למצוא דרמל מקצועי אשר משמש את הנגר כמעט בכל יום.

 

כיצד לשמור על הדרמל לאורך זמן?

אם אתם רוכשים את הדרמל לשימוש בנגריה שלכם  ישנם כמה כללי תחזוקה חשובים שכדאי לכם לדעת:
  • בסיום כל עבודה הקפידו לבדוק כי פתחי האוורור של הכלי נקיים מאבק או נסורת עצים. כדאי לעבור על פתחי האוורור עם מברשת דקה או מטלית לחה בכדי לסלק כל חומר זר שיכול להצטבר ולחסום את פתחי האוורור.
  • ההמלצה היא כל פעם לאחר 50 שעות עבודה לבדוק את הפחמים, וכאשר הם קצרים מ 3 מ"מ להחליף אותם בפחמים חדשים.
ההחלפה של הפחמים הינה פשוטה יחסית – עליכם לנתק את הכלי מהחשמל. ליד הבסיס של הכלי תראו שני מכסים אותם ניתן לפתוח בעזרת מברג. מתחת למכסים תראו קפיץ אותו יש לשלוף החוצה, ואז תראו את הפחם אשר מחומר לקפיץ. כעת יש להחליף את הפחם הקצר באחד חדש ולהחזירו למקום. לאחר החלפה של פחמים חשוב להפעיל את הכלי למשך 5 דקות מבלי לבצע בו עבודה.

 

איזה דרמל לרכוש?

אם אתם רוצים לרכוש דרמל חדש אבל לא יודעים באיזה דגם לבחור חשוב שתקבלו ייעוץ ממומחים בתחום, ולא מאנשי המכירות בחנות אשר ירצו למכור לכם את הדגם היקר ביותר. בדקו את הדגמים השונים, בצעו השוואה של היכולות שלהם והמחירים שלהם והתאימו אותם לצרכים השוטפים שלכם בעבודה. כך תוכלו לבחור את הכלי הנכון ביותר עבורכם ולעשות בו שימוש למשך זמן רב מאוד ללא כל בעיה.


Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון