חולמים על פרקט מעץ מלא? 5 שאלות שיעזרו להבין האם פרקט מתאים לכם

מי לא רוצה להתאהב בבית שלו מכף רגל ועד ראש, לקום בכל בוקר ולהרגיש בבית או לפחות בארמון של מלכת אנגליה, אבל זה קצת קשה ליישום אם לא שיפצתם בזמן האחרון, יצרתם שינוי בבית, גם הקטן ביותר כמו הוספת תמונה או צבעתם קיר בצבע שקצת שובר את השגרה השוחקת.
יש שינויים גם יותר משמעותיים כמו הוספת פרקט למינציה או פרקט עץ מלא, השאלה האם זה יתאים לכם?
 

האם אתם מוכנים לשינוי בתרבות הספונג'ה שלכם?

היתרון המשמעותי בהרכבת פרקט בבית הוא חיסכון זמן בניקיון. הרי מה יותר טוב מלפנות לכם את יום שישי ובמקום להבריק את הבית ולשפוך דלים של מים תוכלו לשבת לשתות קפה וליהנות מהיום החופשי שלכם? הרווח בהרכבת פרקט הוא כפול – אתם גם נהנים מהזמן שהתפנה וגם חוסכים במים ובכמה דקות של עבודה אתם הופכים את הרצפה למבריקה ממש כמו בית מרקחת.
 

עכשיו זה הזמן לפרקט עץ מלא?

זאת שאלה שאתם צריכים להשקיע עליה מחשבה וזאת משום שלמרות שמדובר בפרקט האיכותי ביותר מבין סוגי הפרקטים, הוא מצויד בפחות הגנה מפרקט למינציה, וזה מתבטא בכך שבתוך מספר חודשים מרגע התקנתו אתם בהחלט עלולים למצוא עליו סימני שריטות ומשקעים עקב משקל כבד שהונח עליו. ולכן, אם יש לכם ילדים קטנים בבית או תנועה ערה של אורחים המגיעים, אם כן אתם דווקא אוהבים את חוסר האחידות בעיצוב שנוצר באופן טבעי ויוצר עניין פרקט עץ מלא הוא בדיוק בשבילכם
 
פרקט עץ מלא - פרקט בשרון

פרקט עץ מלא - פרקט בשרון
 

יש כיסוי?

מה אתם חושבים על פרקט למינציה? הפרקט הוא בעצם משטח דמוי עץ ומוגדר כמוצר נוח,  קל להרכבה, קל לניקוי, זול ומצויד בשכבת הגנה המונעת שריטות ופגיעה במשטח הפרקט. פרקט למינציה הוא מוצר שקל מאוד להסיר, שלא כמו פרקט עץ מלא כאן מדובר על פרקט שלא מחזיק מעמד לאורך זמן ולכן פרקט למינציה דורש תחלופה יותר מאשר פרקט עץ מלא.
 

איך אתם בענייני תאורה?

כן, תתפלאו גם התאורה של הבית משפיעה על בחירת הפרקט. יש אינספור גוונים ואפשרויות ולכן, אתם צריכים לשאול את עצמכם מספר שאלות: האם הבית מצליח לקבל אור טבעי? או לחלופין מואר על ידי התאורה הפנימית בבית? מלבד סוגי הפרקטים המשפיעים מאוד על הבחירה גם הגוון קובע וזאת משום שהוא  מושפע  מהתאורה המוקרנת עליו ויראה לנו שונה אם נראה אותו בחלל שטוף אור ושמש, או לחלופין בחדר חשוך,שמואר רוב היום בתאורה פלורוסנטית.
 

מה מתאים למה?

אם הבית כבר מעוצב ואתם רק בוחרים לשדרג את העיצוב בעזרת התקנת רצפת פרקט, חשוב מאוד להתייחס לנראות הקיימת של הבית. בחרתם פרקט בגוון חום כהה והסלון שלכם בצבע שחור? דעו כי אתם יוצר אווירה קודרת שלא בהכרח תתאים לכם לאורך זמן. לא משנה אם בחרתם בפרט עץ מלא, פרקט במבוק או פרקט למינציה דעו כי הפרקט חייב להשתלב בעיצוב הקיים.
 
ועכשיו רק נשאר לכם להגיע להחלטה ולעשות את הצעד הראשון לעבר שדרוג הדירה שלכם ועל הדרך גם לזכות בשדרוג חייכם.
 


Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון